رضایی ، مدیر عامل بیمه ایران از راه اندازی نخستین شعبه تمام دیجیتال بیمه ایران خبر داد.

 مدیرعامل بیمه ایران از رشد شاخص های عمده آماری شرکت در سال گذشته نسبت به دوره مشابه سال ۹۷ خبر داد و تصریح کرد: روند رو به رشد این شاخص ها در سه ماهه نخست امسال نیز ادامه داشته است.

 محمد رضایی با تشریح عملکرد بیمه ایران در سال گذشته و دورنمای آن در سال جاری افزود: در سال ۹۸ میانگین رشد حق بیمه در بیمه ایران معادل ۳۴ درصد و در بخش پرداخت خسارت نیز معادل میانگین صنعت بیمه و همان ۱۸ درصد بود.

 مدیرعامل بیمه ایران، مدیریت مؤثر نقدینگی، کسب بازده بالا از سرمایه‌گذاری، ارتقای سهم رشته های زندگی، اصلاح پرتفوی و مدیریت مؤثر ریسک را از الزامات وضع جاری صنعت بیمه بر الگوی تجاری بیمه ایران دانست و اضافه کرد: مدل مفهومی بهینه سازی الگوی تجاری بیمه ایران طراحی و ترسیم و راه آینده شرکت در این زمینه روشن شده است.

 وی افزود: در همین زمینه، رفع موانع در حوزه شرکتی با پیش‌بینی ۱۲ راهکار اساسی و رفع موانع در حوزه حاکمیتی با ۶ راهکار پیش‌بینی و کسب توانگری سطح یک برای سال جاری هدف‌گذاری شده است.

 مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به اینکه اقدامات کلان راهبردی بیمه ایران در سال ۹۸ منجر به کسب مجوز افزایش سرمایه شرکت به ۱۱ هزار میلیارد تومان شده گفت: تسویه خسارت سیلاب استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، افتتاح مجتمع تخصصی بیمه‌های زندگی و استقرار پایانه های خسارت در مراکز استانها، استقرار سامانه درگاه الکترونیکی و استقرار سیستم جامع مالی از مهمترین و اساسی ترین اقدامات شرکت در سال قبل بود.

  رضایی اضافه کرد: نخستین شعبه تمام دیجیتال بیمه ایران به زودی راه اندازی خواهد شد و احداث پایانه‌های پرداخت خسارت در تمامی مراکز استان‌ها و شهرستان‌های بزرگ به صورت گسترده‌تر پیگیری و اجرا خواهد شد.

 وی با استناد به جدیدترین ارقام و آمار، شاخص‌های عملیات بیمه گری، عملیات سرمایه‌گذاری و عملکرد شرکت‌های تابع بیمه ایران را مطلوب دانست و اظهار کرد: عملیات بیمه گری در دو ماهه اول سال جاری رشد ۲۵ درصدی در حق‌بیمه‌های صادر شده نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می دهد. همچنین عملیات سرمایه گذاری بیمه ایران در سه ماهه امسال بازدهی بیش از ۱۱۵ درصدی داشته است.

 مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه بیمه ایران تنها از محل سرمایه‌گذاری بورسی خود توانسته بیش از سرمایه اش در سال ۹۸ بازدهی داشته و بقای بلندمدت خود را تضمین کند، افزود: تقویت سرمایه گذاری بورسی بیمه ایران منجر به کسب بازده ۱۴۵ درصدی برای شرکت شده است.

توسط maleki