به نقل از بیمه مرکزی؛ دكترعبدالناصر همتي رئيس كل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران اعلام كرد با تلاش شركت‌هاي بيمه و استقبال روزافزون مردم از پوشش‌هاي بيمه‌اي، صنعت بيمه رشد حدود ۲۰ درصدي در شش ماهه اول سال را تجربه كرد. به گفته دكتر همتي با رشد ۲۰ درصدي حق‌بيمه‌ها نسبت به شش ماهه اول سال گذشته مجموع حق‌بيمه توليدي در شش ماهه اول سال جاري به حدود ۱۶۶ هزار ميليارد ريال رسيد.

رئيس شوراي عالي بيمه به استقبال خوب مردم از بيمه‌هاي عمر اشاره و تاكيد كرد: شركت‌هاي بيمه در نيمه اول امسال با فروش ۲۲ هزار ميليارد ريال بيمه عمر رشد ۳۵ درصدي اين بيمه‌نامه را در شش ماهه اول نسبت به شش ماهه مشابه در سال گذشته تجربه كردند.

دكتر همتي رشد ۲۳ درصدي حق‌بيمه بدنه اتومبيل در مقايسه با رشد ۸ درصدي سال ۱۳۹۵ و رشد ۲۰ درصد بيمه‌هاي آتش‌سوزي در مقايسه با رشد ۱۰ درصدي سال ۱۳۹۵ را قابل توجه و نشانه گرايش بيشتر مردم به خريد اين نوع بيمه‌نامه‌ها دانست.

رئيس كل بيمه مركزي رشد خسارت‌هاي پرداختي را در شش‌ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ همانند رشد حق‌بيمه و حدود ۲۰ درصد اعلام و با اشاره به رشد ۱۲۰ درصديِ خسارت‌هاي پرداختي در رشته آتش‌سوزي در نيمه اول امسال در مقايسه با رشد ۳۵ درصدي خسارت‌هاي اين رشته در سال ۱۳۹۵ آن را تحول مهمي در مجموع ريسك‌هاي بيمه‌اي كشور دانست.

دكتر همتي رشد حق‌بيمه و خسارت بيمه‌هاي شخص‌ثالث را متوازن و در حدود ۱۲ درصد اعلام كرد.                                                                                                                           

توسط maleki