♻️ گزارش جلسه کانون سراسری نمایندگان کل کشور با مدیرعامل،اعضای هیات مدیره،معاونت هاو مدیران ارشد ستادی به همراه نمایندگان انجمن صنفی استان تهران.

(بخش دوم)

این جلسه در بخش دوم از ساعت ۱۴ لغایت ۱۵.۳۰ با حضور مدیرعامل محترم شرکت ادامه یافت که ایشان ضمن اظهار تشکر از صبر و شکیبایی نمایندگان در روزهای اخیر بخاطر مشکلات ایجاد شده در سیستم فرمودند؛
بنده از زمانی که در جریان مشکلات بوجود آمده قرار گرفتم پیگیر حل‌ مشکل شده و در تماسی که با بیمه مرکزی داشتم مجوز حذف کد یکتا را از مرحله صدور ثالث گرفتیم تا صدور ثالث با مشکل مواجهه نباشد و تا زمانی که مشکل ورژن جدید حل نشود عملیات صدور به همین منوال ادامه خواهد یافت .
❇️ایشان در ادامه فرمودند شاید در ابتدای عملیاتی کردن برنامه ای مشکلاتی بوجود آید ولی اینکه این مشکل باعث ایجاد استرس و سردرگمی نمایندگان شود به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.
ایشان بیان‌ داشتند با توجه به بزرگی بیمه ایران در صنعت بیمه کشور انتظارات از بیمه ایران بالاست ولی باید توجه داشت که به دلیل راهبر بودن و دولتی بودن بیمه ایران در صنعت در اجرای بعضی از بخشنامه های بیمه مرکزی مجبور هستیم پیشرو باشیم که این امر در بعضی از مواقع با هزینه هایی مواجهه میشود.
مدیرعامل محترم شرکت در جواب نگرانی شبکه نمایندگان از آینده شغلی خود در پی اتفاقات اخیر که توسط هیئت مدیره‌ کانون بیان شد فرمودند حدود ۹۷ درصد از پرتفوی شرکت توسط نمایندگان‌ جذب میشود که این امر نشانگر توان بالای شبکه فروش می باشد و بنده با قطعیت تمام حمایت خود را از نمایندگان اعلام میکنم و برخلاف بعضی که که میگویند فرش قرمز برای نماینده پهن نکردیم بنده برای نمایندگان پرتلاش و زحمتکش شرکت فرش قرمز پهن کردم و تا زمانی که هستم اجازه نمیدهم صدور بیمه نامه غیر از کانال نمایندگان و توسط اشخاص ثالث همچون دفاتر پیشخوان انجام شود و هیچ قشری حق ورود به این وادی را ندارد ، ایشان فرمودند شرکت به هیچ‌ وجه دنبال فروش از طریق دفاتر پیشخوان دولت نبوده و نخواهد بود چون نمایندگان را بعنوان سرمایه های شرکت میدانیم‌ و تمام سعی ما بر افزایش توان رقابتی نمایندگان با سایر شرکتها می باشد و اگر مسئولی باب مذاکره و یا تفاهمی را با اشخاص ثالث باز کرده باشد باید پاسخگو باشد.
ایشان در ادامه در زمینه پرداخت به موقع کارمزد نمایندگان فرمودند مدیران باید تلاش کنند قبل از دهم هر ماه کارمزد‌ نمایندگان را پرداخت نمایند و این مهم را شخصا پیگیری خواهم کرد.
مدیر عامل محترم شرکت در زمینه فراهم نمودن ملزومات مورد نیاز نمایندگان در زمینه بازاریابی و فروش بیمه نامه تاکید کردند که مدیران باید امکانات مورد نیاز را تهیه و در اختیار نمایندگان قرار دهند ایشان فرموند چند طرح جدید در زمینه بیمه های عمر آماده شده و بزودی در اختیار شبکه فروش قرار میگیرد که باعث تحولی بزرگ در فروش بیمه های عمر خواهد بود .

❇️ایشان در پایان‌جلسه ضمن قدر دانی از حضور حاضرین در شرایط سخت کرونایی یادآور شدند هیئت مدیره شرکت بیمه ایران و مدیر عامل آماده شنیدن و اجرایی کردن پیشنهادهای انجمن های استانی و نمایندگان دارای طرح و ایده در زمینه بهبود شرایط موجود می باشد . با احترام و تشکر انجمن صنفی سراسری شرکتهای خدمات بیمه ای سعید وصال – دبیر انجمن

🔆https://t.me/Asbimehiran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *