? مدیرعامل بیمه ایران تشریح کرد: بهینه‌سازی الگوی تجاری بیمه ایران و بهبود شاخص‌های عمده آماری

? مدیرعامل بیمه ایران از رشد شاخص های عمده آماری شرکت در سال گذشته نسبت به دوره مشابه سال ۹۷ خبر داد و تصریح کرد: روند رو به رشد این شاخص ها در سه ماهه نخست امسال نیز ادامه داشته است.

? به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، دکتر محمد رضایی در نشست کاری مدیران کل ستادی و استانی بیمه ایران که با حضور معاونان، مدیران کل مستقل ستادی و مدیران کل استانها در تهران برگزار شد، با تشریح عملکرد #بیمه_ایران در سال گذشته و دورنمای آن در سال جاری افزود: در سال ۹۸ میانگین رشد حق بیمه در بیمه ایران معادل ۳۴ درصد و در بخش پرداخت خسارت نیز معادل میانگین صنعت بیمه و همان ۱۸ درصد بود.

? مدیرعامل بیمه ایران، مدیریت مؤثر نقدینگی، کسب بازده بالا از سرمایه‌گذاری، ارتقای سهم رشته های زندگی، اصلاح پرتفوی و مدیریت مؤثر ریسک را از الزامات وضع جاری صنعت بیمه بر الگوی تجاری بیمه ایران دانست و اضافه کرد: مدل مفهومی بهینه سازی الگوی تجاری بیمه ایران طراحی و ترسیم و راه آینده شرکت در این زمینه روشن شده است.

? وی افزود: در همین زمینه، رفع موانع در حوزه شرکتی با پیش‌بینی ۱۲ راهکار اساسی و رفع موانع در حوزه حاکمیتی با ۶ راهکار پیش‌بینی و کسب توانگری سطح یک برای سال جاری هدف‌گذاری شده است.

? مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به اینکه اقدامات کلان راهبردی بیمه ایران در سال ۹۸ منجر به کسب مجوز افزایش سرمایه شرکت به ۱۱ هزار میلیارد تومان شده گفت: تسویه خسارت سیلاب استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، افتتاح مجتمع تخصصی بیمه‌های زندگی و استقرار پایانه های خسارت در مراکز استانها، استقرار سامانه درگاه الکترونیکی و استقرار سیستم جامع مالی از مهمترین و اساسی ترین اقدامات شرکت در سال قبل بود.

? دکتر رضایی اضافه کرد: نخستین شعبه تمام دیجیتال بیمه ایران به زودی راه اندازی خواهد شد و احداث پایانه‌های پرداخت خسارت در تمامی مراکز استان‌ها و شهرستان‌های بزرگ به صورت گسترده‌تر پیگیری و اجرا خواهد شد.

? وی با استناد به جدیدترین ارقام و آمار، شاخص‌های عملیات بیمه گری، عملیات سرمایه‌گذاری و عملکرد شرکت‌های تابع بیمه ایران را مطلوب دانست و اظهار کرد: عملیات بیمه گری در دو ماهه اول سال جاری رشد ۲۵ درصدی در حق‌بیمه‌های صادر شده نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می دهد. همچنین عملیات سرمایه گذاری بیمه ایران در سه ماهه امسال بازدهی بیش از ۱۱۵ درصدی داشته است.

? مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه بیمه ایران تنها از محل سرمایه‌گذاری بورسی خود توانسته بیش از سرمایه اش در سال ۹۸ بازدهی داشته و بقای بلندمدت خود را تضمین کند، افزود: تقویت سرمایه گذاری بورسی بیمه ایران منجر به کسب بازده ۱۴۵ درصدی برای شرکت شده است.

? دکتر رضایی همچنین از تایید افزایش سرمایه بیمه ایران ‌معین خبر داد و گفت: این شرکت مهم وابسته به بیمه ایران به زودی وارد فرابورس خواهد شد.

?وی افزود: همچنین شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران در جمع ۱۰۷ شرکت کارگزاری فعال در بورس به رتبه نهم در جمع برترین‌ها دست یافته است.

? مدیرعامل بیمه ایران یکی دیگر از مهمترین اقدامات بیمه ایران را که در سایه یک راهبری مناسب به دست آمده، تسویه کامل خسارت های شرکت #بیمه_توسعه دانست که در واقع صنعت بیمه را از یک بحران جدی نجات داد.

توسط maleki