مزایای پیوستن به تشکل ها و انجمن های صنفی

?شبکه سازی

یکی از مهم ترین و رایج ترین فواید پیوستن به یک اتحادیه یا تشکل صنفی شبکه سازی است. تشکل های هر صنعت مملو از ارتیاطات، مشتری ها و شرکای بلقوه هستند.

?آموزش

آموزش و توسعه مستمر برای پیشرفت هر صنعتی یکی از نکات کلیدی است. این امر به ویژه در صنایع با سطح بالای تکنولوژی بسیار حائز اهمیت است. انجمن ها با برگزاری سمینار ها، کارگاه ها و کلاس ها پتانسیل خوبی در مرتفع کردن این نیاز اعضای خود دارند . علاوه بر این اعضای سرامد این امکان را دارتد که دانش و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

?گواهینامه ها و یا مجوزها

علاوه بر آموزش معمول که توسط انجمن ها ارائه می شود، بسیاری از تشکل ها برنامه های صدور گواهینامه و مجوز دارند که در دسترس افراد غیر عضو قرار نخواهد گرفت. این گواهینامه ها نه تنها باعث ایجاد استاندارهای بهتری در صنعت می شوند ، بلکه رقابت مطلوب در صنعت و تجارت به وجود خواهند آورد.

?تاثیرگذاری

یکی از مهمترین مزایای پیوستن به یک اتحادیه یا تشکل، امکان پشتیبانی از مأموریت تشکل و احتمالاً تأثیرگذاری بر قوانینی است که بر صنعت موثرند. از منابع ترکیبی اعضای یک انجمن می توان برای لابی کردن قانونگذاران استفاده کرد و افکار عمومی را به شیوه ای مثبت به سمت اهداف انجمن سوق داد. با افزایش سطح مقررات دولتی در بسیاری از صنایع ، پی گیری خواسته هایشان از طریق تشکل مربوطه یک ضرورت مطلق برای بقای همه مشاغل موجود است.

?دسترسی به اطلاعات

عضویت در یک انجمن صنفی به معنای دسترسی فوری به هرگونه اخبار یا تحولی است که بر تجارت و صنعت شما تأثیر می گذارد. خارج از ارتباط معمول اعضا با یکدیگر ، انجمن ها بطور کلی از طریق خبرنامه ها ، ایمیل های روزانه و انتشار منابع آموزنده امکان این ر فراهم می آورند که اعضایشان در جریان آخرین اخبار و تحولات قرار بگیرند.

دسترسی به بهترین نمونه ها

هر بخش از هر کار و اقدامی، مجموعه ای  از بهترین شیوه ها دارد که آگاهی از آنها برای انجام با کیفیت کار بسیار مهم و ضروری است .این موضوع به ویژه در صنایع نو بسار حائز اهمیت است. عضویت در یک اتحادیه صنفی برای یادگیری این شیوه ها و انجام کار از بهترین  و بهینه ترین روش های ممکن بسیار حیاتی است.

تبادل ایده

انجمن های صنفی این امکان را برای اعضای خود فراهم می کنند که به بحث و تبادل نظر بپردازند ایده های خود را به اشتراک بگذارند و روشهای جدید برای توسعه صنعت را مطالعه  کنند. همچنین این امکان را برای اعضای با تجربه تر فراهم می کنند تا به رشد افراد جدید کمک کنند و به همه اعضا اجازه می دهند تا ایده های خلاقانه ی خود را به اشتراک بگذارند.

?ایجاد ارتباطات دوستانهگذشته از همه مزایای حرفه ای که از طریق انجمن های صنفی در دسترس اعضایشان قرار خواهد گرفت، عضویت در تشکل ها فرصتی برای ایجاد دوستی و روابط شخصی ایجاد می کند که می تواند یک عمر دوام داشته باشد

توسط maleki