به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سیداسدالله جولایی عصر امروز (سه‌شنبه، 2 آبان‌) در گفت‌وگو با برنامه هجده‌ وسی شبکه خبر با بیان دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه تصادفات رانندگی اظهار کرد: به فرموده ایشان در جمع فرماندهان نیروی انتظامی «هرچند آمار تلفات جاده‌ای کاهش یافته است اما آمار تصادفات همچنان بالاست». به زعم ایشان به کشته شدن حتی یک ایرانی هم در مسیر جاده‌ها نباید راضی بود. 

وی با اشاره به نرخ سنگین دیه در سال‌های اخیر، یادآور شد: خوب است خانواده‌های ایرانی و به‌ویژه موتورسوارانی که تنها بر روی دو چرخ سوار هستند و بیشتر در معرض خطرات قرار دارند، به این یقین برسند که امتناع از پرداخت هزینه مربوط به بیمه‌نامه‌ یک صرفه‌جویی نیست. چراکه به تجربه و با مشاهده پرونده‌های متعدد در ستاد شاهدیم برخی خساست‌ها و جمعی از شهروندان ما را متحمل یک بدهی کمرشکن چندصد میلیون تومانی کرده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان این‌که در دهه اخیر مرگ 55 هزار ایرانی به واسطه همین موتورسیکلت‌ها بوده است، گفت: با عنایت به ابلاغ سراسری قانون بیمه شخص ثالث در اردیبهشت 95 و کاهش آمار رانندگان زندانی به 606 خودروی سواری، اما متاسفانه مشکل پوشش بیمه‌ای دارندگان موتورسیکلت همچنان وجود دارد و هرچند آمار دقیقی موجود نیست اما از 12 میلیون موتورسیکلت در حال تردد در مسیرهای خیابانی و جاده‌ای کشورمان، تعداد قابل توجهی از آن‌ها بدون بیمه‌نامه رانندگی کرده و بسیاری از آن‌ها در این نهاد حمایتی پرونده دارند.

http://t.me/Asbimehiran

توسط maleki